ilu img

O nás

Psi jsou především mými přáteli, rodinnými společníky. Nikdy mě nepřestanou udivovat a inspirovat svým uměním milovat…”

* ARTEGERD je mezinárodně chráněná chovatelská stanice *

Již několik let se věnuji studiu a chovu málo známého a málo početného plemene Irský červenobílý setr a nově též plemenu Anglický pointr.

Své psy prezentuji na výstavách v Čechách i v zahraničí. Již dvě feny splnili podmínky pro udělení titulu Mezinárodního šampionátu (C.I.E. a C.I.B). Členem naší smečky je též Irský ( červený ) setr.

Zkoušky vloh absolvovali zatím všichni v první ceně s plným nebo téměř plným počtem bodů a získali FCI pracovní certifikáty. Myslivosti ani FT se však nevěnuji, proto až na výjimky další typy loveckých zkoušek moji psi neabsolvují.

Štěňátka nemívám často. Vrhy a rodiče se snažím plánovat tak, aby spojení byla přínosem chovu tohoto plemene.. Odchovávám je v domácím prostředí a do nových domovů odcházejí vymazlená a socializovaná.

Pokud hledáte společníka co Vás nikdy nenechá se nudit a neodolatelnýma očima zlomí všechny vaše zákazy, jste tu správně :)

   

  

   

     

Moje zveřejněné články :

dvacetistránkové povídání o plemeni, zatím jediná literatura v ČR:) Dozvíte se o jeho historii, exteriéru, povaze, loveckých vlohách, schopnosti ke sportu (agility a mushing ) a ke canisterapii.

   

odkazy na text :

Irský červenobílý setr – aristokrat s hravou duší ; agility_mushing_canisterapie

Klubový zpravodaj ČPSK 2/2013 –  Irský červenobílý setr- pojednání o exteriéru

   

Klubový zpravodaj MSKAO

reportáž – největší světová výstava – Crufts / Velká Britanie

   Zpravodaj – článek Renáta Rokůsková – 2 (1)

článek- Irský červenobílý setr na FT