ilu img

Odchovy

IRISH RED and WHITE SETTER/IRSKÝ ČERVENOBÍLÝ SETR

2012 Vrh A ( Artemis Bohemia Thalset x United Spots Red Kite) – 1 pes, 2 feny

2014 Vrh B ( Artemis Bohemia Thalset x Casafelice Montadale) – 2 psi, 5 fen

2016 Vrh C ( Caispern Tuscanora x Killary´s Grand Venture With Vanders and Romaunt ) – 1 pes

2016 Vrh D ( Redmore Debbie x Boreas Artegerd) – 6 psů, 3 feny

2017 Vrh E ( Caispern Tuscanora x Cuddy of Bruichladdich) – 3 psi, 4 feny

2019 Vrh F (Briseas Eris Artegerd x Celtic Red and White Orson) – 1 pes, 5 fen

ENGLISH POINTER/ POINTER

2017 Vrh A ( Whipspan Legacy x Solivia´s Well Well Well ) – 3 psi, 4 feny

——————————————————————————-

VRH A (POI) – rodičemi našeho prvního vrhu jsou fenka importovaná z VB a pes z US, oba jsou Interšampioni a BIS. Narodilo se 7 štěňátek (3 kluci a 4 holky). Jedna z fenek se stala členkou chovatelské stanice svojí maminky v Anglii, jeden z kluků je členem rodiny svého tatínka. Další dva kluci se budou věnovat loveckému výcviku a výstavám. Dvě holky jsou v úspěšných sportovních rodinách a jedna slečna se připravuje čistě na výstavní karieru.

  

   

  

Vrh E – fenka Caispern Tuscanora se stala maminkou 7 krásných štěňátek, 3 kluků a 4 holčiček. Tatínkem je Cuddy of Bruichladdich, oba rodiče jsou Interšampioni C.I.E a C.I.B. Všechna štěňátka jsou v nových domovech, v tomto vrhu 4 rakouských a 3 českých :)

Jména: Eshare, Emperor, Evenger; Elegance, Etevy, Era, Esmé

úspěchy: Eshare Explorer Artegerd: Nejlepší štěně Rakouské klubové výstavy 2017

  

  

****************

Vrh D – Fenka REDMORE DEBBIE přivedla na svět 9 miminek, a to 3 kluky a 6 holek. Otcem je úspěšný pes z našeho chovu Boreas Artegerd. Oba rodiče jsou šampiony a oba mají FCI pracovní certifikáty. Štěňátka jsou dědičně čistá na CLAD, PRA rcd1 a 4, vWd.

kluci :

Decor Design ARTEGERD – novým jménem Dexter odjel nejdál a to až do USA, kde s stal novým členem chovatelské stanice Irských červenobílých setrů zaměřené nejen na výstavy ale i pracovní využití. Již v roce je jako vůbec první český odchov AMERICKÝM ŠAMPIONEM ♥ a dokonce i americkým Grandšampionem!

           

Dragon Rider ARTEGERD- odjíždí ( až srpnu) do Belgie a doufám, že v budoucnu rovněž obohatí genofond

         

Ducat Duke ARTEGERD - bude žít v úžasné rodině spolu s mladým Anglickým setrem a pavděpodobně ho časem uvidíme na výstavách či na zkouškách

         

Diamond Rain ARTEGERD – novým jménem Denny odjíždí do sportovně zaměřené rodiny a bude hýčkaným jedináčkem

      

Dynamic Dancer ARTEGERD – novým jménem Ollie získal rodinu spolu se starší fenkou Irského červenobílého setra, jsem zvědavá kdo koho co naučí :)

8/2017 absolvoval jako první z vrhu klubové zkoušky vloh CACT – 1. cena 207/228b

      

Daily Dream ARTEGERD –  si na svojí novou rodinu po komplikacích trošku počkal, ale vybral si báječně. Bude žít v láskyplném domově, kde již mají zkušenosti s Irským červeným setrem a čeká ho aktivní život :) Doufám, že ho časem uvidíme i na výstavách či zkouškách.

      

holky :

Delicate Fleur ARTEGERD –  tato fenka zůstává po dlouhých úvahách v Čechách a doufám, že ji brzo uvidíme na výstavách, nově se bude jmenovat Deily

Deily se stala nejlepším mladým jedincem plemene a dokonce druhým nejlepším mladým jedincem Speciální klubové výstavy 2017 pořádané slovenským klubem.

    

Darling Debbie ARTEGERD – náš benjamínek se dostal do rukou zkušené chovatelky a zároveň majitelky koňského ranče, těším se co spolu dokáží. Fenka bude připravována jako záchranářský pes- sutinář

     

Destiny Diva ARTEGERD – alias Desí bude již druhou reprezentantkou tohoto plemene v rodině se sklonem k hudebnímu umění a určitě o ní ještě uslyšíme

        

*************************************************************************************************************

Vrh C :

Tento vrh dala naší chovatelské stanici fenkaTesy (Caispern Tuscanora). Jako svůj první vrh nám nadělila jedináčka, je to kluk jak buk :)zůstává v naší chovatelské stanici

ZV CACT absolvoval již v roce věku v první ceně.

   

   

Crystal Brighter Artegerd  (* 11.04.2016 )

otcem je výstavně nejúspěšnější pes pro rok 2015 ve Velké Británii, importovaný jako štěně z Ameriky. Clint, jak zní jeho domácí jméno, se také pyšní titulem nejmladší SH CH (anglický výstavní šampion) této rasy v historii GB.  Získal RDCC na Cruft´s 2016. Jeho DKK odpovídá našemu A/A, dědičně čistý na vWD a CLAD, oči čisté, plnochrupý, skus nůžkový.

Tesy, je držitelkou FCI pracovního certifikátu a je kandidátkou (splněny všechny podmínky) na titul C.I.E. a C.I.B. (mezinárodní šampionáty). Za svou dosavadní výstavní kariéru získala tituly Český junior šampion, Šampion a Grandšampion, Slovenský šampion a Grandšampion, Klubový vítěz obou českých klubů (ČPSK 2014,2015 a MSKAO 2015), Vítěz speciální výstavy ČPSK, Národní vítěz,  a tato další ocenění : 3x CAJC, 10x CAC, 6x CACA, 11x CACIB, 2x res. CACIB, 11x BOS (nejlepší opačné pohlaví plemene), 6x BOB (nejlepší jedinec plemene). Je Rakouským vístavním vítězem plemene 2015 a druhá ve slovakia dog cup 2015. Absolvovala zkoušky vloh v první ceně s téměř plným počtem bodů. Disponuje skvělým nosem a vlastností vrozeného přiznávání. DKK A/A, DLK 0/0, CLAD a vWd dědičně čisté, PRA rcd1 a 4 čisté, oči (PPC) čisté, plnochrupá, skus nůžkový.

rodokmen štěněte :

SH CH, JW

Killary´s Grand Venture With Vanders and Romaunt

 Am Grand Champion Aramis Farms High road to Killary  Waidman´s Evyn  Taniswood Storm Raiser
 Waidman´s Ailidh JH
 Connemara Sea Beacon  Bocars Dannan Of Connemara
 Autumnwood Sea Mist
 Caniscaeli Walzwithme Kilary  CH Sireoak Caniscaeli   Windsong  Caniscaeli Shades of Green
 CH Rustasha Rubby Raindrop
 Fougere Song In My Heart  CH Shannonlee Whiskey Jack
 Caniscaeli Bua Tain
 C.I.E, C.I.B., JCH ČR, CH ČR, CH SK, CH A

GCH ČR, GCH SK

Caispern Tuscanora

 SH CH, IR SH CH

Casafelice Montadale JW

 SH CH Corranroo Connexion  SH CH Vanders Veracity
 SH CH Corranrro Calypso
 Casafelice Charollais  SH CH Vanders Venetic Legend of Oldestone
 Caispern Godita
 Ir SH CH

Caispern Maid In Ireland

 SH CH, Ir SH CH

Tullamore Ted JW, EW 09

 Ir SH CH Dalriach Auchindoun
 Tullamore Talulah
 Caispern Imprudence  SH CH Vanders Veracity
 Caispern Nobless

**************************************************************

Fenka Artemis Bohemia Thalset dala naší chovatelské stanici dva vrhy :

**************************************************************

Vrh B -*17.04.2014 – kde je otcem SH CH, Ir. SH CH Casafelice Montadale, JW , druhý nejúspěšnější výstavní pes GB 2013 (2 psi, 5 fenek)

Jeden z pejsků bohužel zemřel v důsledku autonehody. Což byla pro majitele i mne veliká rána. Jeho sourozenci se však ze všech sil snaží tuto ztrátu kompenzovat. Ve věku 18 měsíců se všichni stali Junior šampiony. Ve věku necelých tří let jich již 5 ze 6 získalo titul Šampion. Dva dokonce splnili podmínky pro Interšampionátu C.I.E a C.I.B, jeden pro C.I.E a další dva zanedlouho zřejmě interšampionát dokončí.  5 ze 6 má absolvované zkoušky, dokonce i FT.  Na dysplazii kyčelního kloubu 5 bylo testováno a to s výsledkem 0/0. Mám z toho neskutečnou radost.

Dvě fenky žijí v Čechách- z toho jedna v naší CHS a ostatní v zahraničí. Artegerd tak naleznete v Polsku (chovný pes), Slovensku(chovná fena- první svého plemene), Maďarsku(chovná fena) a Srbsku(první registrovaný jedinec tohoto plemen).

Casafelice Montadale
Artemis Bohemia Thalset United Spots Justbe Ruemadra Snow King Pridewood Persuader
Ruemadra Kittiwake
Autumnwood Silver Rose Lemuria Noble Stentor of Autumnwood
Glennessa Matchmaker of Autumnwod
Vanesa Rysi Wykrot Rusfield Smunge Rushfield Grouse
Craigrua Reesha
Exclusive´s Velvet O´Gill Adam
Pallas Green Athena

Bruno Artegerd

tento pejsek Bruno měl bohužel autonehodu, kterou nepřežil…

         

Boreas Artegerd

Tento pejsek domácím jménem Bailey žije v Polsku a již splnil podmínky chovnosti. Je historicky prvním psem v Polsku s FCI pracovním certifikátem. Skvěle se mu daří i na výstavách, získal dokonce i BOG III. Na CRUFT´S 2016 byl prvním Irským červenobílým setrem z českého chovu jež se této prestižní a ohromné výstavy ve Velké Británii zúčastnil. Naší chovatelskou stanici reprezentoval ve třídě pracovní.V necelých dvou letech je již dvojnásobným Junior šampionem a dvojnásobným šampionem, grandšampionem a Interšampionem C.I.E. a C.I.B !! Je otcem našeho vrhu D 2016. Další vrhy Rakousko ( Imperial setter) 2017, Polsko (Catcher in Grass) 2017

       

Bellanice Artegerd 

tato fenečka domácím jménem Lana žije na Slovensku a již splnila všechny podmínky k chovnosti a je tak historicky prvním chovným jedincem tohoto plemene na Slovensku! V necelých dvou letech je dvojnásobnou Junior šampionkou, šampionkou a grandšampionkou. Ve Slovakia dog cup 2015 získala 1. místo v plemeni !

Má otevřený granšampionát. Je maminkou historicky prvního vrhu tohoto plemene na Slovensku.

      

Beauty Bloom Artegerd

Tato fenečka domácím jménem Mila žije v Maďarsku v chovatelské stanici Fairy Hunter Kennel. Splnila podmínky chovnosti a bude tak aktuálně jedinou chovnou fenou v Maďarsku. Je junior šampionem Maďarska, tento titul získala již ve věku 9 měsíců ! Absolvovala FT se známkou very good! Získala titul Maďarský šampion. Má otevřený Interšampionát.

         

Biara Breeze Artegerd

Tato fenka domácím jménem Ori zůstala v naší chovatelské stanici. Ve věku 18 měsíců je již trojnásobným junior šampionem, nominovala se na Cruft´s 2016 ve třech zemích, stala se Nejlepším juniorem klubové rakouské výstavy a v Polsku získala 4. místo BOG a další. Na co se ale těším nejvíc je to, až předvede v příštím roce své pracovní kvality.

Ori absolvovala ZV(CACT) v první ceně v plném počtu bodů, celkově v závěrečném rozběhu 4.místo z 23 psů.

Je Českým a Slovenských šampionem, splnila podmínky pro udělení Interšampionátu C.I.E a C.I.B., má otevřený německý a polský šampionát

dne 15.4.2017 jsem o tuto úžasnou mladou fenku bohužel přišla, slova nedokážou popsat tuto bolestnou a nečekanou ztrátu….

       

Briseas Eris Artegerd

Tato fenka domácím jménem Eris žije v Čechách v úžasné rodině s dětmi. S paničkou získali nejen Junior šampionát ČR ale dokonce i Nejlepšího junior skupiny FCI VII. (JBIG) na Merinárodní výstavě. DKK 0/0, DLK 0/0. Určitě má co předvézt i v poli a tak se na její úspěch v příštím roce těšíme!

Eris absolvovala ZV v první ceně s téměř plným počtem bodů. Následně získala ocenění nejlepší pracovní pes klubové výstavy ČPSK 2016. Je českým Grand šampionem a splnila podmínky pro udělení Interšampionátu C.I.E a C.I.B

      

Bianca Begonia Artegerd

Tuto fenku domácím jménem Jaya mi odcestovala až do Srbska a je v této zemi prvním registrovaným zástupcem svého plemene. Žije v chovatelské stanici Hunting House Pajkič. Je Junior šampionem Srbska.

   

Fotogalerie štěňat B :

5 týdnů

      

         

         

         

         

         

      

3 týdny

Dnes jsme se poprvé seznámili s miskou:) Maminka nás ještě stále krmí, ale za nedlouho už jí budeme pomáhat tím, že začneme papat sami.

      

      

         

         

         

      

      

      

      

      

4 týdny

Dnes proběhla naše první socializace – Welší teta a naše polo-sestra se s námi pěkně pomazlily a pohráli:)

      

         

      

_____________________________________________________________________________

Fotogalerie Vrh A (*12.12.2012) – 1 pejsek a 2 fenky – /více fotografií štěňat níže/ 

Vrh A -*12.12.2012- kde je otcem C.I.E., C.I.B., Multi šampion a Světový vítěz 2012 a 2015 United Spots Red Kite, aktivní FT (1 pes, 2 fenky)

   

United Spots Red Kite Gallybob Gold Standard Tullamore Ted Dalriach Auchindoun
Tullamore Talluah
Autumnwood Gold Dust Taniswood Dawn Greeter
Autumnwood Shall We Dance
United Spots O Healy United Spots Night Wish United Spots Just Do It
Palmar Alison
Pepperstown Polly Rushfield Rascal
Lusmagh Polly
Artemis Bohemia Thalset United Spots Justbe Ruemadra Snow King Pridewood Persuader
SH CH
Ruemadra Kittiwake
Autumnwood Silver Rose Lemuria Noble Stentor of Autumnwood
Glennessa Matchmaker of Autumnwod
Vanesa Rysi Wykrot Rusfield Smunge Rushfield Grouse
Craigrua Reesha
Exclusive´s Velvet O´Gill Adam
Pallas Green Athena

Apollo, Abby a Artemis Red Kite Artegerd - Všichni tři žijí jako rodinní společníci v rodinách.

         

2 dny

pejsek ( Apollo ) 400g

      

fenka 1 ( Artemis Red Kite ) 392 g

      

fenka 2 ( Abby) 368 g

      

3,5 týdne

         

         

4 týdny

       

      

5 týdnů